چون ندیدیم حقیقت ره افسانه زدیم

در طول ۴۰ سال گذشته بارها قیمت بنزین تغییر کرده است ولی چون ندیدیم حقیقت ره افسانه زدیم. اگر راست می‌گویید رانت انرژی به قیمت ارزی محاسبه و دستمزد و حقوق هم ارزی پرداخت گردد.

مجلس در زمان بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۸ محکم در مقابل تغییرات قیمت حامل‌های انرژی ایستاد و با پیشنهاد دولت در لایحه بودجه مخالفت نمود. تصمیمی که امروز ۲۴ آبان برای افزایش قیمت گرفته شده است همان تصمیم لایحه بودجه دولت است که اگر در جلسه سران قوا تصمیم گرفته شده است خلاف قانون است و سران قوا حق قانون‌گذاری ندارند و در شرایط فعلی هزینه زیادی مخصوصاً به طبقات متوسط و پایین جامعه تحمیل نمودند.

بنا نیست در جلسه سران قوا مجلس را دور بزنند و اگر دولت به استناد مواد ۱، ۲ و ۳ قانون هدفمندی و ماده ۳۹ قانون برنامه ششم انجام داده که باید منابع را در بودجه بیاورد که مجلس در بررسی بودجه ۱۳۹۸ رد کرد و تصمیم دوباره نیاز به ارائه لایحه اصلاح بودجه دارد و کار دولت تخلف است. روز یکشنبه ۲۶ آبان در جلسه علنی تذکر و سؤال خواهم داشت. اگر بناست شورای هماهنگی قوا قانون‌گذاری کند یا دولت خودسرانه عمل کند، مجلس را که صدای مردم تعطیل کنند بهتر است.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن