بازدید از پروژه‌های عمرانی و صنعتی کیش

دکتر هادی قوامی نماینده مجلس شورای اسلامی با سفر به کیش از پروژه‌های صنعتی و عمرانی این جزیره بازدید کرد. گزارش تصویری و شرح اقدامات این سفر دو روزه را می‌توانید در ادامه همین مطلب مشاهده نمایید.

  • حضور در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی عمران و صنعت ساختمان با حضور ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی در مرکز نمایشگاه بین‌المللی کیش.
  • بازدید از فرودگاه در حال احداث داخلی کیش. احداث این فرودگاه با ۴۵ هزار مترمربع سالن با اعتبار اولیه ۲۰۰ میلیارد تومان آغاز شده و طی ۱۸ ماه آینده با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد و ظرفیت جابه‌جایی ۶ میلیون مسافر داخلی در سال را خواهد داشت. در حال حاضر جزیره کیش دو میلیون گردشگر در سال را پذیرا است.
  • بازدید از پروژه تأمین مصالح و احداث اسکله کانتینری ۳۵۰۰۰ تنی کیش که از سال ۱۳۹۴ شروع و تحویل موقت شده ولی به دلیل محدودیت‌های زیست‌محیطی پروژه ایجاد بستر با آبخور ۱۲ متری برای پهلوگیری شناورهای با ظرفیت ۳۵۰۰۰ تنی متوقف مانده است. به دلیل ساختار مرجانی اطراف جزیره کیش و اهمیت حفظ مرجان‌ها اداره محیط‌زیست مجوز لایروبی به عمق ۹ متر که باعث نابودی مرجان‌ها می‌شود را نمی‌دهد. هر مرجان سالانه یک سانتی‌متر رشد می‌کند و یک مترمربع مرجان ۱۲۰۰۰ لیتر آب را تصفیه می‌کند. مرجان‌ها اکسیژن آب را تأمین می‌کنند و موجب شفافیت آن می‌شوند و ازاین‌جهت اهمیت به سزایی در اکوسیستم منطقه دارند.

نوشته های مشابه

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن