گفتگوی اختصاصی با کانال تازه های استان در مورد انتقال آب دریای عمان به استان

دکتر هادی قوامی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و معاون پارلمانی وزیر اقتصاد در گفتگوی اختصاصی با کانال تازه های استان در مورد انتقال آب دریای عمان به استان بیان داشت:

✅حال که انتقال این خط لوله تا خراسان رضوی می آید و استان ماهم در مرز خراسان رضوی است شایسته است این اقدام با توجه به دشت های ممنوعه در استان انجام شود.

✅لازم به ذکر است استان خراسان شمالی از نظر تولید ناخالص داخلی رتبه ٣٠ کشوری را دارا می باشد که این یعنی از آخر دوم است که دلیل آن کمبود آب در جنوب استان است که اگر انتقال آب دریای عمان به استان انجام شود یقینا می تواند در توسعه و تولید ناخالص داخلی و ایجاد صنایع جدید در آینده تاثیر به سزایی داشته باشد.

✅ضرب المثلی است که می گوید اگربه سمت کویر زدایی نرویم کویر به سمت ما می آید و این یک خطر برای استان است که اگر جدی گرفته نشود مناطق دیگر استان نیز در آینده دچار کمبود آب و تعطیلی صنایع خواهند شد.

✅موضوع انتقال آب دریای عمان یک همدلی و هم افزایی ملی به کمک استاندار محترم را می طلبند و از همه فرزندان استان که در هرجا هستند و دغدغه توسعه استان را دارند درخواست دارم کمک کنند تا این طرح توسط ریاست محترم جمهور برای استان ما نیز منظور گردد.

نوشته های مشابه

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن