پیشرفت ۹۵ درصدی طرح تکمیلی فولاد اسفراین

دکتر هادی قوامی نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: پنج مرحله از ۶ فاز طرح تکمیلی مجتمع فولاد اسفراین نهایی شده و مرحله ششم نیز شامل ریخته‌گری پیوسته، ۹۵ درصد به اجرا درآمده که تا چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

دکتر هادی قوامی، در نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اسفراین اظهار داشت: برای اجرای طرح تکمیلی مجتمع فولاد در هشت سال گذشته ۹۴ میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی منظور شده که به علت تحریم‌ها و نوسانات اقتصادی، همه اعتبار پیش‌بینی‌شده، محقق نشد و همین امر اجرا و بهره‌برداری از این طرح صنعتی را طولانی کرد.

وی افزود: اسفند پارسال ۴۱۰ میلیارد ریال برای کمک به اتمام طرح تکمیلی مجتمع فولاد اختصاص یافت و اکنون پنج مرحله از این طرح تکمیل شده است و با اجرای مرحله ششم و تکمیل و بهره‌برداری از طرح، شمش ارزان‌قیمت در اختیار لوله گستر قرار می‌گیرد که ضمن جلوگیری از خام فروشی، ارزش‌افزوده فراوانی برای تولیدات مجتمع صنعتی فولاد اسفراین ایجاد خواهد شد.

راه‌آهن اسفراین – جوین شتاب می‌گیرد

فرماندار اسفراین نیز در این نشست از گشایش بخشی از مسیر باقی‌مانده طرح راه‌آهن اسفراین – جوین خبر داد و افزود: در دیدار استاندار خراسان شمالی با تولیت آستان قدس رضوی قول مساعدی برای گشایش ۱۰ کیلومتر باقیمانده این مسیر که در محدوده املاک آستان قدس رضوی قرار دارد، گرفته شده است.

طاهر رستمی افزود: در هفته‌های آینده با حضور معاون عمرانی استاندار و مدیران حوزه راه و شهرسازی و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، این مورد پیگیری شده و اجرای پروژه راه‌آهن اسفراین شتاب خواهد گرفت.

وی با اشاره به سفر روز دوشنبه معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری به اسفراین گفت: در این سفر اجرای مرحله دوم طرح پخش سیلاب «جهان» تأمین اعتبار شد و دستور آغاز کار مطالعاتی بر روی رودخانه روستای شور و قول تخصیص اعتبار برای اجرای آن گرفته شد.

تخصیص ۲۰ درصد اعتبارات اسفراین به حوزه صنعتی

در این نشست با رأی اکثریت اعضای این کمیته با کاهش ۲۰ درصد اعتبارات امسال دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای صرف در زیرساخت‌های صنعتی شهرستان موافقت شد. اعتبارات سال جاری شهرستان اسفراین ۴۵۷ میلیارد ریال عنوان شده است.

نوشته های مشابه

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن